Bilety do Wiednia

Bilety autokarowe do Wiednia

Wiedeń  to stolica Austrii, położona w północno – wschodniej części państwa. Dojazd do tego miast z Polski nie jest trudny i możliwy dzięki wielu różnorakim środkom transportu. Zdecydowanie najszybciej trasę tę można przemierzyć samolotem, jednakże ten jest drogim środkiem transportu, nawet jeśli wziąć pod uwagę oferty tanich linii lotniczych, a także mało dostępny ze względu na ograniczoność lotnisk. Również z Warszawy do Wiednia dojechać można pociągiem, który stanowi wygodny i tańszy od samolotu środek transportu.

Jednakże często wymaga on także korzystania z dodatkowych przesiadek z uwagi na dostępność jedynie z miejsc mających dostęp do torów kolejowych oraz do tego właśnie połączenia. Jeszcze innym środkiem transportu jest autokar, który jest najtańszą formą przejazdu, zapewniającą jednocześnie wygodne i komfortowe warunki przejazdu. Trasy międzynarodowe z wielu miejscowości w Polsce do Wiednia oferują trzy firmy przewozowe: Eurolines Polska, Ecolines oraz Almabus. Wszystkie one korzystają z połączeń łączonych, zapewniających dostęp do tych tras mieszkańcom wszystkich regionów Polski. Zbliżoną ofertę  mają: Sandra oraz Polonia Transport.

Przykładowa jedna z tras wiedzie z Gdyni przez: Gdańsk, Grudziądz, Poznań; ze Szczecina przez: Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Zieloną Górę, Żagań, Lublin i Wałbrzych, a także z Warszawy przez: Łódź, Sieradz, Wrocław, Dzierżoniów oraz Kłodzko, a następnie wspólnie prowadzi bezpośrednio do Wiednia, a docelowo do Neapolu we Włoszech. Inne połączenie realizowane jest na trasie Warszawa – Wiedeń  m.in. przez: Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Bielsko – Białą oraz Cieszyn. Bilety na przejazd na trasach łączących stolice Polski i Austrii kosztują od 110 do 175 zł w jedną stronę i trwają od 12 do 15 godzin.