Bilety autokarowe PKS Gdańsk – Bilety autokarowe PKS Gdańsk – Tanie bilety autokarowe PKS Gdańsk – Tanie linie autokarowe PKS Gdańsk – Bilety autokarowe PKS Gdańsk online – Przewozy autokarowe PKS Gdańsk – Autobusy PKS Gdańsk z Polski

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej to ogólna nazwa polskich przedsiębiorstw transportowych zajmujących się przewozem publicznym osób. Do roku 1992 rozwinięcie skrótu PKS brzmiało Państwowa Komunikacja Samochodowa. Po transformacji ustrojowej przedsiębiorstwo podzieliło się na kilkadziesiąt mniejszych, lokalnych firm o różnych rodzajach własności. Jeden z PKS-ów działa właśnie w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Gdańsku. Głównym obszarem działania firmy są krajowe i międzynarodowe przewozy autokarowe osób. Firma ponadto zajmuje się naprawą autokarów oraz innych pojazdów mechanicznych, a także wynajmem nieruchomości.

Kupuj bilety na autokary międzynarodowe z Polski i do Polski w systemie Euroticket lub Voyager!

Z dworca autobusowego w Gdańsku, mieszczącego się przy ulicy 3 Maja wyruszyć można komunikacją zwykłą do następujących miejscowości, leżących w okolicznych powiatach: Kolbudy, Łapino, Kartuzy, Nowa Huta, Zawory, Sulęczyno, Bytów, Kościerzyna, Buszkowy Górne, Lisewiec, Nowa Karczma, Lubań, Egiertowo, Pomieczyno, Sierakowice, Sobowidz, Skarszewy oraz Bielkówko.

W ramach zaś przewozów komunikacji dalekobieżnej, pośpiesznej firma PKS Gdańsk kieruje swoje autokary z Gdańska do: Białegostoku, Siemiatycz, Płocka, Suwałk oraz Świnoujścia. Poza liniami krajowymi, firma obsługiwała także dwie linie międzynarodowe do Wilna i Kaliningradu, a także, dzięki w współpracy z innymi przewoźnikami – do Flensburga, Hamburga i miast w Wielkiej Brytanii. Na przejazdy jedną z powyższych linii firmy bilety nabyć można było bezpośrednio u pośrednika, bądź w kasie firmy, albo za pośrednictwem Internetu. Ulgi stosowane przy sprzedaży biletów firma dostosowywała do obowiązującego prawa, uwzględniając ulgi ustawowe, m.in. dla: dzieci do lat 4, inwalidów wojennych, funkcjonariuszy i żołnierzy na służbach, a także dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Obok ulg ustawowych, firma uwzględniała także ulgi komercyjne, m.in. dla dzieci, młodzieży i studentów uczących się. Zobacz także połączenia do Wiednia i Dortmundu. Obecnie międzynarodowe przewozy autokarowe PKS Gdańsk zostały przejęte przez inne linie autokarowe. Sprawdź również ofertę z zakresu połączeń autobusowych z Polski od firm Sandra i Polonia Transport.